Tło

Prawo w czasie kryzysu

 • KORONAWIRUS VS ODSZKODOWANIA OD SKARBU PAŃSTWA

  Stało się! Masowo zaczęły pojawiać się pierwsze pozwy o odszkodowanie przeciwko Skarbowi Państwa w związku z panującą sytuacją. Pierwszy taki pozew złożony został w imieniu niewielkiej sieci siłowni ze względu na zakaz działalności placówek tego typu nałożony przez rząd.

 • SUKCES! SĄD UZNAJE ZATRZYMANIE STRAJKUJĄCYCH W EPIDEMII ZA NIEZASADNE I NIELEGALNE!

  Niedawno odbyło się kolejne z posiedzeń dotyczących zażaleń na zatrzymanie z dnia 24.10.2020r. kiedy to miał miejsce strajk przedsiębiorców. I mamy kolejny sukces!

 • SĄD NAJWYŻSZY POTWIERDZA BEZPRAWNOŚĆ WPROWADZANYCH ROZPORZĄDZENIEM ZAKAZÓW I OGRANICZEŃ.

  Dobre wieści - Sąd Najwyższy potwierdził, że zeszłoroczne ograniczenia w przemieszczaniu się są niezgodne z Konstytucją!

 • CZY SZKOŁY TAŃCA/ POLE DANCE/ FITNESS MOGĄ DZIAŁAĆ?

  Na wstępie podkreślę, że obowiązuje Was to, co w rozporządzeniu – bo to jest akt prawny, a nie co na stronie gov.pl – bo tam są jedynie wytyczne – wskazówki, nie mające mocy prawnej, a że rozporządzenie pełne jest luk, to z pomocą przedsiębiorcom, którzy chcą się otworzyć przychodzą właśnie prawnicy.

 • JAK SIĘ ZACHOWAĆ W RAZIE KONTROLI?

  Zablokowani przez (bezprawnie) nałożone restrykcje w Rozporządzeniu RM z dnia 21 grudnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przedsiębiorcy stracili cierpliwość i wcale się nie dziwię.

 • CZY JEŚLI SIĘ OTWORZĘ, TO ZABIORĄ MI TARCZĘ?

  Ponieważ retoryka rządzących coraz częściej przybiera formę grożenia palcem: jak się będziecie buntować i się otworzycie, to my Wam zabierzemy, to co łaskawie daliśmy, uspokajam: tak łatwo nie zabierzecie!

 • OBYWATELE VS SANEPID – 21 : 0

  Kolejne wyroki sądów potwierdzają podnoszoną przez Kancelarię od początku wprowadzenia restrykcji argumentację. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie od początku 2021 roku w niecałe 3 tygodnie rozpatrzył 21 spraw dotyczących kar nałożonych przez Sanepid – wszystkie zostały uchylone.

 • OGRANICZENIA I ZAKAZY DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ? A CO NA TO KONSTYTUCJA?

  Wracamy do naszego gorącego tematu dotyczącego Rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w którym to niektóre z rodzajów działalności gospodarczej zostały mocno ograniczone, a inne wręcz zakazane.

 • #otwieraMY a MANDATY I KARY PIENIĘŻNE

  Akcja #otwieraMY nabiera tempa. Jakiego ryzyka podejmują się otwierający się pomimo restrykcji przedsiębiorcy?

 • KORONAWIRUS VS ZMIANA WARUNKÓW UMÓW (w tym umów najmu lokali)

  Mam dobrą wiadomość dla przedsiębiorców, których plany biznesowe zostały mocno pokrzyżowane przez panującą epidemię koronawirusa.

 • KORONAWIRUS VS ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY

  Panująca pandemia koronawirusa zaczęła weryfikować nasze plany podróżnicze. Coraz częściej pojawiają się pytania i wątpliwości czy jeśli zrezygnujemy z wykupionej wycieczki przysługuje nam zwrot kosztów? Co w przypadku, gdy to linie lotnicze odwołają nasz lot, a na własną rękę rezerwowaliśmy noclegi i inne atrakcje? Czy w takim wypadku przysługuje nam odszkodowanie?

 • KORONAWIRUS VS STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ

  "Brak podstaw do wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej"?

  Przyjrzyjmy się bliżej odpowiednim przepisom

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438