Tło

OBÓZ TANECZNY, SPORTOWY - JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?

OBÓZ TANECZNY, SPORTOWY - JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?

„Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i gitarę…” (L. Kern), ale zanim zapakujesz swój plecak i ruszysz z grupą tancerzy na wakacyjne szkolenie, musisz przecież jakoś je zorganizować.
Jak się za to zabrać?

Oczywiście mogłabym podać Ci kroki pt.:

1. Wybierz miejsce z dużą, wygodną salą przystosowaną do techniki, której dotyczy obóz,

2. Zadzwoń, dowiedz się, ustal warunki, ceny i terminy,

3. Ogłoś w swojej szkole termin i koszt wyjazdu,

4. Zbierz deklaracje uczestnictwa itd.

ALE! Przecież nie po to odwiedzasz ten profil, a ja nie jestem od tego! Zakładam, że, zamiast moich dobrych rad, wolisz dowiedzieć się, co w prawie piszczy, a w temacie wyjazdów treningowych/ obozów tanecznych/ obozów sportowych trochę piszczy.

Zacznijmy od tego, co dla każdego prawnika najważniejsze – PODSTAWA PRAWNA, czyli ustawa, która reguluje typ organizowanego przez Ciebie wyjazdu.

OPCJA 1 – ustawa o systemie oświaty

Jest to podstawowa ustawa regulująca wyjazdy dla dzieci i młodzieży organizowane przez szkoły, placówki oświatowe, wyspecjalizowanych przedsiębiorców oraz inne osoby fizyczne, prawne i jednostki nieposiadające osobowości prawnej, których celem jest WYPOCZYNEK  podopiecznych. Pod pojęciem wypoczynku rozumieć należy wyjazd w celu rekreacyjnym, regeneracji sił połączony z rozwijaniem zainteresowań, wiedzy, umiejętności, uzdolnień.

Nadmienię tu, że obok ustawy o systemie oświaty będziesz musiał pamiętać o szeregu ustaw i rozporządzeń „towarzyszących”. Ale o tym więcej innym razem.

OPCJA 2 – ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Jest to opcja, z której chętnie korzystają kluby sportowe, szkoły tańca itp. organizując wyjazdy dla dzieci i młodzieży, których celem jest aktywne spędzanie wolnego czasu, opanowywanie lub nabywanie sportowych i turystycznych umiejętności, doskonalenie sprawności turystycznej, dążenie do osiągnięcia sukcesów sportowych, pokazanie się na sportowej arenie itd.

W kolejnych wpisach postaram się przybliżyć Ci każdą z opcji, pokazać z czym się one wiążą i która do czego tak naprawdę służy.

Tło

Inne artykuły

  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ SZKOŁY TAŃCA ZA RZECZY POZOSTAWIONE W SZATNI

    „Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni”, to napis pojawiający się w wielu szatniach i jeden z kluczowych punktów regulaminów wielu obiektów sportowych.

  • JAKI JEST TWÓJ ZAKRES ODPOWIEDZIALNOŚCI WOBEC KLIENTA?

    Witam Cię ponownie! Dziś kolejny „bezpieczny” wpis, czyli dalej porozprawiam o odpowiedzialności w tańcu i sporcie oraz o granicach Twojej odpowiedzialności jako instruktora i/lub właściciela szkoły tańca, klubu sportowego, studio fitness czy pole dance – dalej dla ułatwienia nazywać je łącznie „szkołą”.

  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ DELIKTOWA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

    Ostatnio mówiłam Ci o okolicznościach, w których jako instruktor i/ lub właściciel szkoły tańca (też klubu sportowego, studio fitness itd.) odpowiadasz za kontuzje uczestników zajęć. Pamiętaj proszę, że nie chcę Cię straszyć czy zniechęcać do robienia tego, co kochasz. Pragnę budzić u Ciebie świadomość, kiedy możesz być pociągnięty do odpowiedzialności i, a contrario, w jakich sytuacjach zarzuty pod Twoim adresem są nieuzasadnione.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438