Tło

REGULAMIN POKAZU TANECZNEGO

Regulamin, to uproszczona umowa, którą zawierasz z uczestnikami (jeżeli są pełnoletni) lub rodzicami uczestników (jeżeli uczestnicy są niepełnoletni).

Mam nadzieję, ze pamiętasz, że za pewne rzeczy na taki pokazie ponosisz odpowiedzialność, za inne możesz jej nie ponosić w pełnym zakresie lub wcale. Dlatego regulamin ma sens.

Jak taki regulamin napisać?

1. Zacznij od swoich danych – podaj pełną nazwę swojej działalności, jej adres, NIP, REGON, rejestr, w którym jest zarejestrowana (dla działalności gospodarczej i spółki cywilnej- to CEIDG, dla pozostałych spółek – KRS).

2. Czego dotyczy regulamin – czyli pokazu tanecznego szkoły X, który odbędzie się dnia Y w miejscu Z.

3. Zasady uczestnictwa – czyli co trzeba zrobić, żeby wystąpić na pokazie (np. uczestnika musi zakwalifikować do występu jego instruktor), uczestnictwo w próbie generalnej.

4. Za co Ty odpowiadasz.

5. Za co odpowiada uczestnik (np. przygotowanie/ przyniesienie ze sobą stroju, rekwizytów, butów itd.).

6. Czy i w jakich okolicznościach uczestnik może się wycofać z udziału w pokazie.

7. W jaki sposób możesz dokonywać zmian w programie, terminie, miejscu przeprowadzenia pokazu – ten punkt będzie podstawą Twojej odpowiedzialności kontraktowej!

8. Co uczestnikom wolno, do czego są zobowiązani, a czego im nie wolno – np. że uczestnik może być na widowni poza czasem swojego występu; że zobowiązany jest słuchać poleceń swojego instruktora oraz pozostałych pracowników Twojej szkoły; że nie może przynosić na pokaz przedmiotów niebezpiecznych. Dodaj tu też, że Twoja szkoła nie ponosi odpowiedzialności za szkody będące następstwem niestosowania się przez uczestnika do postanowień regulaminu lub instruktora/ innego pracownika Twojej szkoły – takie zastrzeżenie ograniczy Twoją odpowiedzialność deliktową.

Regulamin powinien być podpisany/ wyraźnie zaakceptowany przez uczestnika/ rodzica – może być to forma pisemna lub checkbox.

Pamiętaj też o zgodzie na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestnika. Zgoda taka powinna być wyraźna (najlepiej w formie pisemnej lub chceckboxa). W zgodzie opisz w miarę dokładnie, w jaki sposób będziesz utrwalać wizerunek oraz do czego będziesz tego materiału potem używać.

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438