Tło

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIEGO CZŁOWIEKA DO WSPARCIA TWOJEGO BIZNESU?

Prawo w Polsce łatwe nie jest. Niestety…

Jest mnóstwo przepisów, które są zawiłe i potrafią pojawiać się i znikać dosłownie w ciągu jednej nocy. Serio, nawet profesjonaliści ledwo nadążają za dynamiką polskiego prawa. A co dopiero ktoś, kto w tym nie siedzi? Kiedy znaleźć czas na prowadzenie swojego biznesu i realizowanie pasji?

I tu właśnie, na białym koniu, wjeżdżają kancelarie:

- adwokackie – prowadzone przez adwokatów,

- radcowskie – prowadzą je radcowie prawni,

- prawne – prowadzone przez prawników, czyli osoby po studiach prawniczych.

Jak więc wybrać odpowiedniego człowieka do wsparcia Twojego biznesu? Wiem, że wybór jest duży, więc dziś ode mnie dostajesz kilka wskazówek, czym się kierować:

1. KTO PROWADZI KANCELARIĘ – czy jest to osoba z tytułem zawodowym, czy po prostu ktoś po prawie. Nie mówię, że są lepsi i gorsi. „Biorąc” jednak adwokata czy radcę prawnego wiesz, że jeśli trafisz do sądu, taki człowiek będzie mógł Cię w tym sądzie reprezentować.

2. OBSZAR SPECJALIZACJI – niby nie mamy oficjalnych specjalizacji, ale jednak każdy ma swojego konika i lepiej się w czymś odnajduje. Takie informacje znajdziesz na stronie kancelarii. Jeżeli np. adwokat specjalizuje się w prawie karnym – nie do końca jest to to, co będzie Ci potrzebne. Szukaj kancelarii zajmującej się prawem cywilnym, obsługującej biznesy podobne do Twojego lub wręcz „siedzącej” w prawie sportowym.

3. ZAKRES WSPÓŁPRACY – czy ktoś ma Ci przygotować wszystkie dokumenty (regulaminy, polityki prywatności itd.), czy może ma być do Twojej dyspozycji w jakimś wymiarze czasu w miesiącu. A może oczekujesz, że ktoś przygotuje Ci podstawowe dokumenty i będzie monitorować stan prawny dla Twojego biznesu?

4. WYNAGRODZENIE – nikt nie pracuje za darmo. Najczęściej prawnik policzy Cię za „godzinówkę” lub stawką ryczałtową. Może być to też forma abonamentu na wsparcie prawne. Także masz kilka podstawowych opcji do wyboru.

5. TWOJE OCZEKIWANIA – dokładnie je omów. Zostaw po nich ślad w postaci maila lub umowy.

6. KOMUNIKACJA – Osobiście jestem zwolenniczką zdalnej współpracy – oszczędza ona czas Twój i mój. Możesz spotkać się też z bardziej tradycyjnym podejściem, czyli spotkaniami tete-a-tete.

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438