Tło

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA

Czy kiedyś zastanawiałeś się, gdzie zaczyna się i kończy Twoja odpowiedzialność za uczestników pokazu i gości całego eventu? Bo oczywistym jest, że jakąś odpowiedzialność ponosisz.

🔸 Odpowiedzialność organizatora takiej imprezy, jak pokaz taneczny, dzieli się na dwie
grupy: deliktową i kontraktową.

🔸 Odpowiedzialność kontraktowa – dotyczy konsekwencji niewykonania lub niewłaściwego wykonania umowy zawartej przez Ciebie z uczestnikiem (lub jego rodzicem) lub przez Ciebie z dostawcą / odbiorcą jakiejś usługi.

🔸 Odpowiedzialność deliktowa – to odpowiedzialność za zawinione wyrządzenie szkody uczestnikowi, widzowi pokazu lub właścicielowi jakiegoś wypożyczonego sprzętu.

Jak się zabezpieczyć podczas organizowania takiego eventu?

🔸 Dobry regulamin, to podstawa! Możesz spisać go samodzielnie. Możesz to zadanie powierzyć również profesjonaliście. Dobry regulamin musi opisywać sposób przeprowadzenia Twojego pokazu, termin, co się będzie działo w trakcie, przygotowania, co można i czego nie można, nabywanie biletów oraz Twoją odpowiedzialność.

Pamiętaj, że swojej odpowiedzialności nie możesz wyłączyć w ogóle, ale możesz ją ograniczyć do: szkód, które powstały podczas lub w związku z pokazem oraz wynikających z przestrzegania regulaminu.

🔸 Zadbaj o akceptację regulaminu! Przekaż uczestnikom regulamin oraz wywieś go w taki sposób, aby każdy uczestnik wydarzenia, mógł się zapoznać z zasadami. Uzyskanie od każdego akceptacji regulaminu, pozwoli Ci ograniczyć odpowiedzialność do sytuacji, które wynikną mimo przestrzegania regulaminu. Inaczej – dzięki temu nie będziesz odpowiadać za sytuacje, gdy wypadek jest konsekwencją nieprzestrzegania regulaminu.

🔸 Zadbaj o odpowiednie oznaczenia! Np. gdzie jest wyjście ewakuacyjne, apteczka medyczna itp.

🔸 Wyposaż apteczkę! Kontuzje, to w sporcie chleb powszedni. Dlatego lepiej być na nie przygotowanym.

🔸 Podpisuj umowy! Jeżeli cokolwiek wypożyczasz lub zamawiasz, czytaj i podpisuj umowy. Pozwoli Ci to uniknąć późniejszych nieporozumień.

🔸 Wykup odpowiednią polisę OC! Ponoszenie odpowiedzialności może oznaczać konieczność wypłaty odszkodowania. Dlatego dobrze dobrane ubezpieczenie może okazać się na wagę złota.

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438