Tło

ODMRAŻANIE GOSPODARKI

ODMRAŻANIE GOSPODARKI

Od pięciu dni media zdominowane zostały przez doniesienia o wojnie na Ukrainie. Wszyscy jesteśmy przejęci sytuacją, jaka rozgrywa się tuż za naszą wschodnią granicą i pomagamy jak tylko możemy.

Tymczasem - choć nie jest o tym głośno, rząd wydał całkowicie nowe Rozporządzenie z dnia 25 lutego 2022r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, jakie wchodzi dziś w życie. Traci w związku z tym moc poprzednio obowiązujące rozporządzenie z dnia 6 maja 2021r.

Co najistotniejsze -

ze zmiany rozporządzenia wynika, że z dniem dzisiejszym wszystkie restrykcje, ograniczenia, nakazy i zakazy dotyczące branż m.in. ARTYSTYCZNEJ, TANECZNEJ, SPORTOWEJ, GASTRONOMICZNEJ, KOSMETYCZNEJ, ROZRYWKOWEJ, HOTELARSKIEJ utraciły moc (przy założeniu, że taką w ogóle kiedykolwiek miały)!

Wciąż w rozporządzeniu widnieje nakaz zakrywania ust i nosa w środkach publicznego transportu zbiorego, miejscach ogóldostępnych, kościołach, uczelniach, szkołach, samolotach - z pewnymi wyłączeniami.

O tym, które z ograniczeń i nakazów wciąż są aktualne przeczytacie Państwo więcej tutaj:

https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000047301.pdf

Tło

Inne artykuły

  • ADWOKAT MONIKA CICHOCKA DLA TVN24

    Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi adw.Moniki Cichockiej dla stacji tvn24 o możliwości weryfikowania paszportów covidowych przez przedsiębiorców na gruncie aktualnie obowiązującego stanu prawnego 🤓                      A po więcej na ten temat polecamy zajrzeć na bezprawnik.pl, bo ostatnio ukazał się tam nowy artykuł autorstwa mec. Cichockiej.

  • DZIŚ 21.00 TVN24, PROGRAM POLSKA I ŚWIAT

    Zapraszam dziś do obejrzenia programu Polska i Świat o 21.00 na Tvn24, gdzie miałam okazję powiedzieć co nieco o nowowprowadzonym przepisie dotyczącym okazywania zaświadczeń o szczepieniach i paru innych kwestiach związanych z niejasnymi przepisami dot. restrykcji dookołacovidowskich 🙂

  • JEDNAK POTAŃCZYMY W SYLWESTRA

    W niespełna 3 dni rząd znowu znowelizował rozporządzenie regulujące restrykcje w związku z wystąpieniem stanu epidemii i wynika z niego, że jednak w Sylwestra potańczymy (abstrahując już od kwestii legalności jakichkolwiek ograniczeń i zakazów wprowadzonych w drodze rozporządzenia).

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438