Tło

SUKCES! SĄD UZNAJE ZATRZYMANIE STRAJKUJĄCYCH W EPIDEMII ZA NIEZASADNE I NIELEGALNE!

SUKCES! SĄD UZNAJE ZATRZYMANIE STRAJKUJĄCYCH W EPIDEMII ZA NIEZASADNE I NIELEGALNE!

Niedawno odbyło się kolejne z posiedzeń dotyczących zażaleń na zatrzymanie z dnia 24.10.2020r. kiedy to miał miejsce strajk przedsiębiorców. I mamy kolejny sukces! 

Sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia uznała zatrzymanie mojego klienta za NIEZASADNE i NIELEGALNE, zgodnie z zażaleniem i dzisiejszą moją mową podczas posiedzenia, ze względu m.in. na to, iż:
- nie było uzasadnionego przypuszczenia popełnienia zarzucanego przestępstwa z art 254 § 1 kk,
- uczestniczących w zgromadzeniu można było po prostu wylegitymować – zatrzymanie w takiej sytuacji było nieproporcjonalnym środkiem,
- rozporządzenie nie zakazywało uczestniczenia w zgromadzeniach, a organizacji ich,
- wolność zgromadzeń to konstytucyjnie zagwarantowane prawo, które może być ograniczone jedynie w drodze ustawy, nie zaś rozporządzeniem.

Cieszę się bardzo z tego rozstrzygnięcia, bo dowodzi ono, że mamy w kraju niezależnych i niezawisłych sędziów, którzy nie poddają się tak jak Policja politycznym naciskom ze strony „góry” (a czym/kim „góra” jest nie trzeba wprost wskazywać) i potrafią obiektywnie ocenić, kiedy Policja przekracza swoje uprawnienia i staje się jedynie politycznym narzędziem do walki z każdym, kto ośmieli się na głos sprzeciwić działaniom partii rządzącej.

Tło

Inne artykuły

  • DZIŚ 21.00 TVN24, PROGRAM POLSKA I ŚWIAT

    Zapraszam dziś do obejrzenia programu Polska i Świat o 21.00 na Tvn24, gdzie miałam okazję powiedzieć co nieco o nowowprowadzonym przepisie dotyczącym okazywania zaświadczeń o szczepieniach i paru innych kwestiach związanych z niejasnymi przepisami dot. restrykcji dookołacovidowskich 🙂

  • JEDNAK POTAŃCZYMY W SYLWESTRA

    W niespełna 3 dni rząd znowu znowelizował rozporządzenie regulujące restrykcje w związku z wystąpieniem stanu epidemii i wynika z niego, że jednak w Sylwestra potańczymy (abstrahując już od kwestii legalności jakichkolwiek ograniczeń i zakazów wprowadzonych w drodze rozporządzenia).

  • CZY PRZEDSIĘBIORCA MOŻE SPRAWDZAĆ PASZPORTY COVIDOWE?

    Kolejna drażliwa kwestia, jaka pojawiła się w związku z najnowszą nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dalej: „Rozporządzenia” to wprowadzenie przepisu, mającego (przynajmniej w teorii) regulować możliwość weryfikacji paszportów Covidowych i innych informacji o stanie zdrowia w celu wykroczenia poza limity wskazane w Rozporządzeniu.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438