Tło

SUKCES! SĄD UZNAJE ZATRZYMANIE STRAJKUJĄCYCH W EPIDEMII ZA NIEZASADNE I NIELEGALNE!

SUKCES! SĄD UZNAJE ZATRZYMANIE STRAJKUJĄCYCH W EPIDEMII ZA NIEZASADNE I NIELEGALNE!

Niedawno odbyło się kolejne z posiedzeń dotyczących zażaleń na zatrzymanie z dnia 24.10.2020r. kiedy to miał miejsce strajk przedsiębiorców. I mamy kolejny sukces! 

Sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia uznała zatrzymanie mojego klienta za NIEZASADNE i NIELEGALNE, zgodnie z zażaleniem i dzisiejszą moją mową podczas posiedzenia, ze względu m.in. na to, iż:
- nie było uzasadnionego przypuszczenia popełnienia zarzucanego przestępstwa z art 254 § 1 kk,
- uczestniczących w zgromadzeniu można było po prostu wylegitymować – zatrzymanie w takiej sytuacji było nieproporcjonalnym środkiem,
- rozporządzenie nie zakazywało uczestniczenia w zgromadzeniach, a organizacji ich,
- wolność zgromadzeń to konstytucyjnie zagwarantowane prawo, które może być ograniczone jedynie w drodze ustawy, nie zaś rozporządzeniem.

Cieszę się bardzo z tego rozstrzygnięcia, bo dowodzi ono, że mamy w kraju niezależnych i niezawisłych sędziów, którzy nie poddają się tak jak Policja politycznym naciskom ze strony „góry” (a czym/kim „góra” jest nie trzeba wprost wskazywać) i potrafią obiektywnie ocenić, kiedy Policja przekracza swoje uprawnienia i staje się jedynie politycznym narzędziem do walki z każdym, kto ośmieli się na głos sprzeciwić działaniom partii rządzącej.

Tło

Inne artykuły

  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ SZKOŁY TAŃCA ZA RZECZY POZOSTAWIONE W SZATNI

    „Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni”, to napis pojawiający się w wielu szatniach i jeden z kluczowych punktów regulaminów wielu obiektów sportowych.

  • JAKI JEST TWÓJ ZAKRES ODPOWIEDZIALNOŚCI WOBEC KLIENTA?

    Witam Cię ponownie! Dziś kolejny „bezpieczny” wpis, czyli dalej porozprawiam o odpowiedzialności w tańcu i sporcie oraz o granicach Twojej odpowiedzialności jako instruktora i/lub właściciela szkoły tańca, klubu sportowego, studio fitness czy pole dance – dalej dla ułatwienia nazywać je łącznie „szkołą”.

  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ DELIKTOWA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

    Ostatnio mówiłam Ci o okolicznościach, w których jako instruktor i/ lub właściciel szkoły tańca (też klubu sportowego, studio fitness itd.) odpowiadasz za kontuzje uczestników zajęć. Pamiętaj proszę, że nie chcę Cię straszyć czy zniechęcać do robienia tego, co kochasz. Pragnę budzić u Ciebie świadomość, kiedy możesz być pociągnięty do odpowiedzialności i, a contrario, w jakich sytuacjach zarzuty pod Twoim adresem są nieuzasadnione.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438