Tło

REZYGNACJA Z ZAJĘĆ, A ZWROT ZAPŁATY

REZYGNACJA Z ZAJĘĆ, A ZWROT ZAPŁATY

Witam Cię serdecznie! Dziś powiem Ci kilka słów o klauzuli niedozwolonej, a właściwie dwóch, które baaaaardzo kuszą, żeby ich śmiało używać w regulaminach i umowach. Jednak uważaj, bo w ich przypadku niezwykle łatwo przekroczyć cienką czerwoną linię.

Co powiesz na taki zapis:

„W sytuacji złożenia przez Klienta rezygnacji z zajęć, Szkoła nie zwraca uiszczonej zapłaty za karnet lub jego część”

lub

„W przypadku rezygnacji z zajęć, Szkoła obciąży Klienta dodatkową opłatę w wysokości x złotych”

Wygląda ciekawie? Być może, ale NIGDY nie zapisuj w regulaminie postanowień:

a. które wyłączają obowiązek zwrotu uiszczonej kwoty Klientowi, który złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a nie wykorzystał części lub całości zakupionego karnetu,

b. ograniczających możliwość zwrotu wpłaconej kwoty Klientowi, który złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a nie wykorzystał części lub całości zakupionego karnetu,

c. naliczających dodatkowe opłaty Klientowi, który złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a nie wykorzystał części lub całości zakupionego karnetu.

Krótko mówiąc, Klient Twojej szkoły/ studio w momencie podpisywania umowy musi być w pełni poinformowany o opłatach jakie będzie musiał ponieść, a także w jaki sposób może uzyskać ich zwrot, jeżeli zrezygnuje z korzystania z Twoich usług. Przecież jak robisz zakupy i coś Ci się nie spodoba, a rzecz nie była używana, też masz możliwość jej zwrócenia bez dodatkowych problemów. Prawda?

Tło

Inne artykuły

  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ SZKOŁY TAŃCA ZA RZECZY POZOSTAWIONE W SZATNI

    „Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni”, to napis pojawiający się w wielu szatniach i jeden z kluczowych punktów regulaminów wielu obiektów sportowych.

  • JAKI JEST TWÓJ ZAKRES ODPOWIEDZIALNOŚCI WOBEC KLIENTA?

    Witam Cię ponownie! Dziś kolejny „bezpieczny” wpis, czyli dalej porozprawiam o odpowiedzialności w tańcu i sporcie oraz o granicach Twojej odpowiedzialności jako instruktora i/lub właściciela szkoły tańca, klubu sportowego, studio fitness czy pole dance – dalej dla ułatwienia nazywać je łącznie „szkołą”.

  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ DELIKTOWA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

    Ostatnio mówiłam Ci o okolicznościach, w których jako instruktor i/ lub właściciel szkoły tańca (też klubu sportowego, studio fitness itd.) odpowiadasz za kontuzje uczestników zajęć. Pamiętaj proszę, że nie chcę Cię straszyć czy zniechęcać do robienia tego, co kochasz. Pragnę budzić u Ciebie świadomość, kiedy możesz być pociągnięty do odpowiedzialności i, a contrario, w jakich sytuacjach zarzuty pod Twoim adresem są nieuzasadnione.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438