Tło

JEDNAK POTAŃCZYMY W SYLWESTRA

JEDNAK POTAŃCZYMY W SYLWESTRA

W niespełna 3 dni rząd znowu znowelizował rozporządzenie regulujące restrykcje w związku z wystąpieniem stanu epidemii i wynika z niego, że jednak w Sylwestra potańczymy (abstrahując już od kwestii legalności jakichkolwiek ograniczeń i zakazów wprowadzonych w drodze rozporządzenia).

Zakazów odnoszących się do udostępniania miejsc do tańczenia w zamkniętych pomieszczeniach nie stosuje się w dniach 31 grudnia 2021 r. i 1 stycznia 2022 r. pod warunkiem że w pomieszczeniu, w którym jest prowadzona tego rodzaju działalność, przebywa jednocześnie nie więcej niż 100 osób*.

Zmieniono także limit z 50% na 30% obłożenia przy przepisach odnoszących się do działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0).*

* Do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych/z negatywnym wynikiem testu na Covid/ tzw. „ ozdrowieńców"po okazaniu certyfikatów - za ich dobrowolną zgodą.

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438