Tło

UMOWA CZY REGULAMIN - CO WYBRAĆ?

Zarówno w regulaminie jak i w umowie chodzi przecież o to, żeby ustalić z klientem zasady współpracy. W jednym w i drugim dokumencie określasz, jakie prawa i obowiązki masz Ty, a jakie ma Twój klient.

Różnica jest taka, że:

🔸 Regulamin, to takie warunki ogólne umowy. Takie same dla wszystkich. Musisz do niego stworzyć dodatkową krótką umowę albo formularz zamówienia (może być też online), dzięki któremu Twój klient będzie mógł zakupić konkretny karnet, konkretny kurs lub lekcję indywidualną. Wiadomo – regulamin musi sobie wisieć w widocznym miejscu na stronie Twojej szkoły i najlepiej, żeby był również dostępny w formie papierowej gdzieś w pobliżu recepcji.

🔸 Umowa może natomiast przybierać różne formy.

a. Może być oczywiście taką wersją regulaminu, tylko za każdym razem uzupełnianą i podpisywaną przez Ciebie i klienta. Wtedy wpisujesz dane klienta oraz to, co od Ciebie kupuje. Jeden podpisany egzemplarz zachowujesz w swoim archiwum, drugi – dajesz klientowi.

b. Może być to też umową, w której z każdym klientem ustalasz dedykowane dla niego zasady, np. terminy płatności, przedmiot umowy, długość lekcji, dodatkowe prawa i obowiązki każdej strony. Oczywiście znów – jeden egzemplarz takiej umowy zachowujesz w swoim archiwum, drugi – dajesz klientowi.

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438