Tło

OBYWATELE VS SANEPID – 21 : 0

Kolejne wyroki sądów potwierdzają podnoszoną przez Kancelarię od początku wprowadzenia restrykcji argumentację. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie od początku 2021 roku w niecałe 3 tygodnie rozpatrzył 21 spraw dotyczących kar nałożonych przez Sanepid – wszystkie zostały uchylone. Co prawda postępowania dotyczyły głównie naruszenia obowiązku zakrywania ust i nosa, zakazu przemieszczania się oraz naruszenia kwarantanny, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, chociażby ze względu na tryb wprowadzenia restrykcji, że podobnie zakończyłyby się sprawy przedsiębiorców biorących udział w akcji #otwieraMY.

Zalecam jednak – żeby nie musieć później brać udziału w długotrwałym procesie sądowym - zabezpieczać się zawczasu i dokładnie znać swoje prawa- tym bardziej, że zapowiadane są wzmożone kontrole. Kancelaria wciąż ma kilka (ale dosłownie kilka, cały czas pracujemy na najwyższych obrotach) miejsc na przyjęcie nowych przedsiębiorców pod swoje skrzydła i opiekę prawną.

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438