Tło

CZY WARTO ROBIĆ PRZEGLĄD PAPIEROLOGII?

Czy robić przegląd papierologii Twojej szkoły?

Moja odpowiedź jest prosta i chyba Cię to nie zdziwi – TAK, warto co jakiś czas się za to zabrać.

🔸 Po pierwsze, warto to robić, bo Twój biznes się rozwija i być może rozwiązania czy funkcjonalności Twojej strony WWW już dawno są nieaktualne. Dlatego też zachęcam Cię, żebyś co jakiś czas KRYTYCZNIE przeczytał swój regulamin i zastanowił się czy nie wprowadziłeś do oferty nowych usług, które warto opisać. Sprawdź również politykę prywatności i klauzule informacyjne pod kątem tego, czy nie zacząłeś zbierać i przetwarzać danych osobowych Twoich klientów w „nowy” sposób – może np. wprowadziłeś w ostatnim roku newsletter i warto o tym kilka zdań napisać.

🔸 Po drugie, sprawdź co jakiś czas pozostałe umowy, które masz pozawierane, np. na telefony, Internet, ochronę, system do zapisów czy płatności cyklicznych. Może któreś z nich już nie są Ci potrzebne, generują niepotrzebne koszty i możesz je wypowiedzieć? Pamiętaj jednak, że praktycznie każda umowa przewiduje jakiś okres jej wypowiedzenia i może się okazać, że musisz np. za telefon płacić jeszcze przez trzy miesiące.

🔸 Po trzecie, prawo w naszym kraju zmienia się dość dynamicznie. Może weszła jakaś zmiana, którą musisz wprowadzić do swojego regulaminu (jak niedawne zmiany w prawie konsumentów) lub pewne procedury już nie obowiązują i można je wykreślić (jak te związane z COVID i zagrożeniem epidemiologicznym, które już przecież nie mają zastosowania).

🔸 Po czwarte, mam nadzieję, że śledzisz ten profil i poszerzasz swoją wiedzę prawniczą. Może któryś z moich wpisów idealnie wpasował się w problemy, z którymi stykasz się w swojej szkole na co dzień. Szczególnie tu pragnę zwrócić Twoją uwagę na klauzule abuzywne, do których co jakiś czas wracam.

Czy możesz takiego przeglądu dokonać samodzielnie?

Ależ oczywiście! Wierzę, że dasz sobie z tym radę.

Jeżeli jednak nie masz chęci lub czasu na taką dłubaninę lub masz problem, z którym nie umiesz sobie samodzielnie poradzić – odezwij się do mnie, opisz w czym rzecz, a ja zajmę się resztą – coś Ci zaproponuję, przygotuję ofertę i razem to ogarniemy.

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438