Tło

PIERWSZY GRUPOWY WYJAZD

Ania jest instruktorem jogi. Prowadzi na razie praktyki online na mediach społecznościowych. Czasem umawia się na wspólną praktykę ze swoimi followersami*. Z kilkoma osobami się zaprzyjaźniła.

Teraz Ania wpadła na pomysł, żeby pójść krok dalej i zorganizować weekendowy wyjazd jogowy. Chce spróbować zebrać ekipę zaprzyjaźnionych kursantów, znaleźć odpowiednie miejsce, zabrać sprzęt do jogi i przez cały weekend odpoczywać praktykując tak jak lubi najbardziej i spędzić po prostu miły czas ze znajomymi.

Tylko jak to ugryźć? Czy Ania musi dopełnić jakichś szczególnych formalności?

Ponieważ jest to pierwszy wyjazd, który Ania organizuje „na próbę”, jeszcze w tej chwili nie będzie uznawana za organizatora imprezy turystycznej.

Aby nie zostać uznaną za takiego kogoś, Ani musi spełnić następujące warunki:

1. organizować takie wyjazdy okazjonalnie,
2. na zasadach niezarobkowych,
3. wyłącznie ograniczonej grupie podróżnych.

W dzisiejszej sytuacji warunki te zostały spełnione, więc Ania może spać spokojnie.

Ale czy rzeczywiście? Co jeśli ktoś ze znajomych coś sobie zrobi podczas praktyki?

Oczywiście dobrze, żeby Ania dla własnego bezpieczeństwa podpisała ze znajomymi jakiś „papierek”. W takich sytuacjach proponuję przygotowanie krótkiego, prostego regulaminu takiego wyjazdu, z którym każdy z uczestników musi się zapoznać i potwierdzić ten fakt swoim podpisem.

Ania powinna opisać to, za co odpowiada i jakie obowiązki podczas praktyki mają uczestnicy zajęć (np. stosowanie się do jej poleceń i instrukcji, używanie sprzętu do jogi zgodnie z jego przeznaczeniem, przychodzenie na praktykę we właściwym stroju itd.) i gdzie jej odpowiedzialność się kończy (np. że odpowiada wyłącznie za zorganizowanie noclegu, wyżywienia oraz praktyk jogi). Dzięki temu będzie mogła ograniczyć swoją odpowiedzialność za uczestników wyjazdu tylko do czasu praktyki oraz kwestii organizacyjnych, które są po jej stronie. Nie będzie odpowiadała za to, co uczestnicy wyjazdu robią w wolnym czasie.

Taki regulamin Ania może oczywiście spisać samodzielnie, ale może również zwrócić się z takim zleceniem do profesjonalnego prawnika.

*followersi są 18+

Tło

Inne artykuły

  • "ZADATEK JEST BEZZWROTNY."

    Karolina, właścicielka szkoły tańca Dance, ma problem, bo klienci zapisują się na zajęcia, zajmują miejsce w grupie, a potem nie opłacają karnetu i rezygnują. Karolina chciałaby się jakoś zabezpieczyć.

  • ROZCHOROWAŁAM SIĘ I NIE MOGĘ POPROWADZIĆ ZAJĘĆ. CO TERAZ?

    Rozchorowałam się i nie mogę poprowadzić zajęć. Pani Mecenas, czy mogę przysłać zastępstwo?

  • UWAGA! NOWY OBOWIĄZEK SZKÓŁ TAŃCA! CZY WDROŻYŁEŚ JUŻ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

    Czy wiesz, że zgodnie z wprowadzoną w lutym tzw. ustawą Kamilka MASZ OBOWIĄZEK WDROŻYĆ w swoim studio (jeśli przychodzą na zajęcia dzieci i młodzież) tzw. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438