Tło

Obszary praktyki

Napisz do nas

Windykacje

Masz problem z odzyskaniem długu? Twoja faktura nie została opłacona?

Działania Kancelarii obejmują cały proces odzyskiwania długów, czyli postępowanie przedsądowe i polubowne, reprezentowanie Klientów w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym.

Pierwszym etapem windykacji przedsądowej jest doprowadzenie do polubownego rozwiązania i dobrowolnej spłaty należności. Posiadam wieloletnie doświadczenie w negocjacjach z dłużnikami. Niebagatelny jest tu także efekt psychologiczny, autorytet ora szacunek, który wzbudza prawnik. Dłużnicy zdecydowanie częściej reagują na pisma wystosowane przez profesjonalne kancelarie prawne niż firmy windykacyjne, gdyż te ostatnie niestety nie cieszą się w naszym kraju zbyt dobrą sławą.

Na dalszym etapie postępowania, gdy droga polubowna została wyczerpana, a dłużnik nie wykazał chęci spłaty, konieczne staje się wszczęcie postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego. Kancelaria przygotowuje pełną dokumentację procesową, składa pozew oraz monitoruje stan sprawy w sądzie. Należy zaznaczyć, że nawet w trakcie postępowania sądowego istnieje możliwość dobrowolnej spłaty zobowiązania przez dłużnika i często już na tym etapie przy pomocy profesjonalnego adwokata dochodzi do zawarcia ugody.

Korzystanie z usług Kancelarii Adwokackiej w postępowaniu windykacyjnym najczęściej umożliwia znaczne skrócenie samego procesu i obniżenie jego kosztów: w przypadku firmy windykacyjnej w cenę prowizji zazwyczaj wchodzą koszty działania zarówno windykatorów, jak i dodatkowo profesjonalnych prawników. W tym miejscu ważną rolę odgrywają aspekty takie jak zaufanie, autorytet, jaki posiada prawnik oraz doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438