Tło

Obszary praktyki

Napisz do nas

Spadki

Śmierć bliskiej osoby w życiu każdego człowieka jest bardzo trudnym okresem, i sprawia, że ciężko nam myśleć o kwestiach majątkowych czy obowiązkach, jakie może na nas nałożyć pozostawiony testament zawierający zapisy testamentowe zwykłe bądź windykacyjne.

Należy pamiętać, że wraz ze śmiercią nie wygasają prawa i obowiązki majątkowe spadkodawcy. Przeważnie śmierć osoby, której przysługiwało określone prawo, nie pociąga za sobą wygaśnięcia tego prawa, ale przeniesienie go na inne osoby fizyczne lub prawne.

Wejście w prawa i obowiązki spadkodawcy może nastąpić na dwa sposoby: poprzez dziedziczenie ustawowe bądź testamentowe. Przy tym drugim ze wskazanych sposobów warto wiedzieć, że mamy możliwość ubiegania się o zachowek.

Kancelaria specjalizując się w sprawach z zakresu prawa spadkowego oferuje konsultacje prawne, pomoc w rozwiązywaniu problemów dotyczących przyszłego spadku i dziedziczenia oraz zastępstwo procesowe we wszystkich instancjach.


W ramach spraw z zakresu prawa spadkowego, doradzam w kwestii oceny zasadności przyjęcia lub odrzucenia spadku, pomagam uzyskać notarialne poświadczenie dziedziczenia oraz reprezentuję Klienta w:
- sprawach o dział spadku,
- sprawach o stwierdzenia nabycia spadku,
- sprawach o zachowek,
- zniesienie współwłasności powstałej w wyniku nabycia spadku,
- sprawy o obalenie testamentu.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438