Tło

Obszary praktyki

Napisz do nas

Umowy

Konieczność konsultowania umów nie wynika z tego, że ktoś może chcieć nas oszukać. Bardzo często zdarza się, że podpisywane przez nas umowy zapewniają słabszą ochronę naszych interesów, niż ochrona wynikająca z przepisów prawa. W szczególności postanowienia umów proponowanych przez drugą stronę mogą przewidywać niesprawiedliwe kary umowne, opłaty dodatkowe lub ograniczać możliwość składania reklamacji. Każde postanowienie umowne można negocjować.

Najczęstsze spory pomiędzy przedsiębiorcami pojawiają się na etapie realizacji zawartych między nimi umów - stąd też tak ważne jest wynegocjowanie treści umowy oraz zapisanie uzgodnionych warunków w sposób zgodny z przepisami prawa. W razie jakichkolwiek konfliktów lub niejasności to właśnie umowa stanowi bowiem podstawę dochodzenia wzajemnych praw.

Kancelaria zajmuje się konstrukcją umów, sprawdzaniem ich pod względem prawnym, negocjacjami związanymi z umowami oraz zabezpieczaniem interesu Klienta. Analizując umowy, zwracam uwagę na potencjalne ryzyka oraz wskazuję pożądany kształt ostatecznych zapisów, z uwzględnieniem potrzeb firmy. Konstruuję m.in. umowy współpracy, o świadczenie usług, zlecenia, o dzieło, o roboty budowlane i inne. W przypadku zaistnienia sporu na etapie realizacji umowy uczestniczę w mediacjach i próbach polubownego zakończenia sprawy, jak również reprezentuję Klienta w postępowaniach sądowych.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438