Tło

O Kancelarii

Główną ideą mojej działalności jest stworzenie Kancelarii bliskiej ludziom. Misją natomiast, aby pomoc prawna była świadczona przez rzetelnego prawnika w najwyższej jakości, a przystępnej formie.

Jestem adwokatem, który:

  • nie myśli utartymi schematami i jest otwarty na niestandardowe rozwiązania przy jednoczesnym przestrzeganiu norm etycznych,
  • nie tworzy dystansu i który nie jest nieprzystępny, ale przeciwnie – dba o atmosferę sprzyjającą pogłębianiu relacji zaufania na tyle, że nie strach powiedzieć wszystko – bez obawy, że się zostanie odrzuconym lub osądzonym przed zapadnięciem wyroku,
  • zachowa konieczny obiektywizm połączony z doświadczeniem i wiedzą w nawet najtrudniejszej sytuacji,
  • mówi po ludzku, jest dla ludzi i zajmuje się ich sprawami jak swoimi własnymi – osobiście i z najwyższą starannością.

To właśnie chęć wykonywania pracy blisko drugiego człowieka, niesienia mu pomocy i wskazywania rozwiązań z sytuacji, z których zdawałoby się nie ma wyjścia spowodowały wybór przeze mnie tego zawodu, zaś chęć indywidualnego podejścia do każdego Klienta i poświęcenia mu tyle czasu, ile wymaga dana sytuacja zainspirowały mnie do założenia swojej własnej Kancelarii.

Specjalizuję się w obsłudze prawnej przedsiębiorców w związku z wystąpieniem stanu epidemii i nałożonymi restrykcjami oraz szeroko pojętym prawie cywilnym: odszkodowania, także te dochodzone od Skarbu Państwa, zadośćuczynienia, konstrukcja umów i zabezpieczeń kontraktowych, roszczenia o ochronę dóbr osobistych, spadki, prawo rodzinne, windykacja należności oraz prawie pracy. Jako, że niezwykle bliski jest mi taniec i sport, pomagam szkołom tańca i placówkom z branży fitness w prawnym zabezpieczaniu swojej działalności gospodarczej. Prowadzę także szkolenia z zakresu odpowiedzialności cywilnej trenerów i instruktorów oraz ochrony prawa autorskiego i praw pokrewnych. Choć siedziba Kancelarii zlokalizowana jest w Warszawie, świadczę pomoc prawną na terenie całego kraju zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom gospodarczym – w ramach stałej obsługi, jak również doraźnie w odpowiedzi na indywidualne zlecenia.

Adwokat Monika Cichocka

należy do Izby Adwokackiej w Warszawie, z wyróżnieniem ukończyła zarówno studia na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jak i aplikację adwokacką odbywaną przy Izbie Adwokackiej w Warszawie, zaś z egzaminów adwokackich uzyskała dwie oceny celujące. Jest absolwentką Szkoły Prawa Amerykańskiego – The University of Florida Fredric G. Levin College of Law with the University of Warsaw oraz uzyskała tytuł licencjata na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Biegle posługuje się językiem angielskim. Równie dobrze jak na sali sądowej czuje się na parkiecie, bo prywatnie pasjonuje ją taniec i kultura Jamajki, którą miała okazję wielokrotnie odwiedzać.

Monika Cichocka
Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438