Tło

WYGRANĄ MAMY W KIESZENI

WYGRANĄ MAMY W KIESZENI

Często, gdy pojawiają się w mojej kancelarii klienci, pytają mnie: „Pani Mecenas / Proszę Pani / Pani Moniko / Moniko, a jakie mam szanse na wygraną?”

Szczerze? Sama chciałabym to wiedzieć ze 100% pewnością i odpowiedzieć Ci coś konkretnego.

Wcale nie chodzi o to, że brakuje mi (czy komukolwiek z moich koleżanek i kolegów po fachu) wiedzy czy umiejętności. To, że na pierwszym spotkaniu nie mówię Ci: „Panie Adamie/ Pani Agnieszko, wygraną mamy jak w banku!”, wcale nie świadczy o tym, że jestem słabym adwokatem. Taki po prostu mamy klimat!

Seriale i filmy pokazujące pracę prawników, a to one przede wszystkim kształtują przecież nasze wyobrażenie o tym zawodzie, dają nam obraz walecznego adwokata, który niczym lew broni swojego klienta, nie boi się spiąć z sędzią, manipuluje emocjami ławy przysięgłych, wyżywa się na świadkach, czy rzuca okiem na stos dokumentów i oświadcza: „wygramy” / „przegramy”.

Pamiętaj proszę, że film/ serial, to jedno, a życie, to drugie!

Jeżeli przyjdziesz do kancelarii z całym segregatorem dokumentów, to tylko samobójca odegra przed Tobą scenkę z Hollywood i wyda werdykt przed przeczytaniem czegokolwiek dokładnie, i zastanowieniem się nad najlepszym rozwiązaniem. Dlatego proszę Cię najczęściej o opisanie wszystkiego w mailu. Masz wtedy czas zastanowić się, poukładać sobie wszystko, a ja mam czas, żeby poszukać dla Ciebie, moim zdaniem, najlepszego rozwiązania.

Na polskiej sali sądowej również raczej nie uświadczysz profesjonalnego pełnomocnika rodem z Hollywood. Np. gwarantowanie Ci wyniku sprawy, świadczy jedynie o braku profesjonalizmu takiego prawnika.

Na wynik sprawy ma wpływ masa okoliczności, których nikt nie może przewidzieć. Są to np.: zachowanie drugiej strony, dowody, jakie pojawią się w toku procesu, zachowanie każdej ze stron, a wreszcie – to, że finalnie o wszystkim decyduje sąd. Sąd oczywiście zapoznaje się z całym materiałem dowodowym, bierze pod uwagę wszystkie okoliczności, bierze również (a może przede wszystkim!) pod uwagę PRAWO i wydaje orzeczenie. Pamiętaj, że sędzia jest takim prawnikiem, jak Twój prawnik i na sprawę patrzy przede wszystkim przez pryzmat przepisów, a nie emocji.

Tło

Inne artykuły

  • WYBORY PARLAMENTARNE 2023 - TO MUSISZ WIEDZIEĆ!

    Zapraszam na lekcję o Konstytucji RP – dla Ciebie i dla mnie najważniejszym akcie prawnym w Polsce.

  • SPORTOWE TALENTY

    Rodzicu, dowiedz się co czeka Ciebie i Twoje dziecko od września!

  • CZY W CV MOŻESZ LEGALNIE MINĄĆ SIĘ Z PRAWDĄ?

    Myślę, że jest to dobra okazja, żeby opowiedzieć Ci trochę o małych kłamstewkach w CV. Przecież każdy z nas aplikując do nowej pracy chce wypaść jak najlepiej! Może w takim razie można dodać sobie kilka lat doświadczenia zawodowego, jakiś kursik czy studia podyplomowe?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438