Tło

SPRZEDAŻ PRODUKTÓW CYFROWYCH - CO WARTO WIEDZIEĆ?

SPRZEDAŻ PRODUKTÓW CYFROWYCH - CO WARTO WIEDZIEĆ?

To już ostatni raz, przynajmniej na razie, jak mówię o zmianach w prawach konsumenta, ale…

W dzisiejszych czasach sporo kupujemy produktów cyfrowych: e-booki, pliki z muzyką, filmy, gry, ale też zapisujemy się na webinary i wideo kursy.

Niech dziś tym zakupionym produktem będzie dostęp do webinaru. Ważne w nim jest to, że nie jest utrwalony na materialnym nośniku i właśnie o takich przypadkach dziś chcę Ci opowiedzieć.

Zatem od nowego roku w prawie konsumenta w związku z takim webinarem zmieniają się:

➢ DEFINICJE – przede wszystkim w pojęcia takie jak usługa cyfrowa, towar z elementami cyfrowymi, środowisko cyfrowe zostały zdefiniowane – ŁAŁ! Prawdziwy XXI wiek.

➢ UMOWA NA SPRZEDAŻ TREŚCI CYFROWYCH – umowa, zgodnie z którą sprzedawca zobowiąże się do dostarczenia Ci dostępu do webinaru, musi być zawarta z Tobą w taki sposób, żebyś mógł w każdej chwili sprawdzić, na co się ze sprzedawcą umówiłeś. Czyli sprzedawca powinien co najmniej mailowo przesłać Ci zamówienie/ umowę, Warunki Ogólne, Regulamin sklepu itd.

➢ KOSZTY DOSTARCZENIA TREŚCI CYFROWYCH – jeżeli kupujesz np. dostęp do webinaru i nie wyrazisz zgody na udzielenie tego dostępu przed upływem terminu do odstąpienia od umowy lub nie zostaniesz poinformowany o utracie prawa do odstąpienia od umowy w chwili udzielenia takiej zgody lub sprzedawca nie wyda Ci potwierdzenia zawarcia między Wami umowy, jako konsument nie powinieneś ponosić żadnych kosztów dostarczenia Ci zakupionego dostępu do webinaru.

➢ UTRATA PRAWA DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY – nastąpi jeżeli zakupisz dostęp do webinaru i wyrazisz zgodę na rozpoczęcie korzystania z tego dostępu przed upływem terminu na odstąpienie od umowy i sprzedawca poinformuje Cię o tym, że jeżeli wyrazisz taką zgodę, to utracisz prawo do odstąpienia od umowy.

➢ ODSTĄPIENIE OD UMOWY – jeżeli zawierasz umowę na odległość, możesz w terminie 14 dni od niej odstąpić. Nie musisz podawać żadnej przyczyny i co do zasady ponosić dodatkowych kosztów!

Reasumując, bardzo, bardzo proszę Cię, czytaj dokładnie te wszystkie zgody i okienka, które podczas zakupów musisz zaznaczyć i zastanawiaj się nad ich znaczeniem dla Ciebie.

Tło

Inne artykuły

  • DZIECKO TEŻ CZŁOWIEK I SWOJE PRAWA MA!

    Ano ma, bo chronią je nie tylko akty prawne statuujące prawa i wolności człowieka, ale również specjalne konwencje i ustawy dedykowane właśnie prawom i wolnościom dzieci.

  • MANDAT OD STRAŻY MIEJSKIEJ ZA JAZDĘ HULAJNOGĄ ELEKTRYCZNĄ 40 KM/H. CZY TO W OGÓLE LEGALNE?

    Jeżeli jechałaś hulajnogą elektryczną po chodniku i do tego z prędkością ok 30 – 40 km/h, to rzeczywiście straż miejska mogła „wlepić” Ci mandat.

  • CZY MÓJ BYŁY MĄŻ MOŻE NIE ZAJMOWAĆ SIĘ DZIEĆMI SKORO REGULARNIE PŁACI ALIMENTY?

    Z pewnością sąd, orzekając o sprawowaniu przez Was opieki nad dziećmi i wymiarze alimentów, przewidział w jakim wymiarze czasowym były mąż powinien utrzymywać z dziećmi kontakt, a dodatkowo orzekł o wysokości należnych alimentów.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438