Tło

JAKI LOS CZEKA SUPER OKAZJE?

JAKI LOS CZEKA SUPER OKAZJE?

„A słowo ciałem się stało…”

Nie, dziś nie będzie o świętach Bożego Narodzenia (choć te już tuż tuż).

Dziś będzie dalej o zmianach w prawach konsumenta, ponieważ nowelizacja została podpisana przez Prezydenta RP.

A skoro święta, to prezenty, a jeżeli prezenty, to niech będzie dziś o zmianach w organizacji pokazów produktów – tak, chodzi głównie o te garnki, kołdry i sprzęty małego AGD. Znasz na pewno te historie, jak to babcia znajomego – Ula – poszła na pokaz garnków, bo obiecane były fajne gratisy i wyszła z kompletem garnków za które zapłaciła 1000 zł, a które normalnie w sklepie kosztowałyby ze 200-300 zł. No właśnie, takiego rodzaju akcje promocyjne niestety trochę żerują na osobach, które są ufne i nie mają dobrego rozeznania cen rynkowych. A jeszcze gorzej jak takiej babci Uli sprzedawca proponuje super kredycik i raty. I komplet garnków już nie kosztuje 1000 zł, ale 1500.

To co się właśnie zmieniło?

Właśnie to, że:

🔸 Sprzedawca, organizator pokazu nie będzie mógł już z babcią Ulą zawrzeć umowy dotyczącej usług finansowych powiązanych ze sprzedawanym towarem, czyli właśnie umów o kredycik i super raty. Zawarcie podczas pokazu lub wycieczki takiej umowy spowoduje z mocy prawa jej nieważność.

🔸 Również podczas pokazów czy wyjazdów nie będzie można zawierać umów o świadczenie usług finansowych, które nie są związane z konkretnym produktem.

🔸 Jeżeli podczas wyjazdu promocyjnego czy pokazu, a także podczas nieumówionej wizyty w domu babci Uli, sprzedawca będzie chciał babci sprzedać te garnki, a babcia będzie chciała zapłacić za nie gotówką, sprzedawca nie będzie mógł pobrać od babci Uli zapłaty przed upływem terminu na odstąpienie od umowy. Ta zmiana wydaje się być wyjątkowo korzystną dla konsumentów. Nie raz przecież słyszy się o osobach, które idą na taki pokaz promocyjny, podpisują umowę pod wpływem emocji, a po dojściu do domu i obejrzeniu swojego super zakupu na chłodno, zastanawiają się „po co mi to?” 

W mojej ocenie akurat ten aspekt zmian będzie dla konsumenta wyjątkowo korzystny, ale oczywiście zobaczymy, co w praktyce się w tym temacie wydarzy i jak ludzka kreatywność znajdzie sobie drogę.

Tło

Inne artykuły

  • NIEALIMENTACJA I CO DALEJ?

    Czy da się „na siłę” ściągać alimenty? Co robić, gdy osoba zobowiązana do płacenia alimentów unika wywiązywania się ze swoich obowiązków?

  • CZY OŚWIADCZENIA WKLEJANE NA FACEBOOKU MAJĄ SENS?

    „W związku ze zmianą polityki Facebooka (Meta), nie zezwalam na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów z przeszłości i przyszłych…” – znasz te łańcuszki i tak jak ja zastanawiasz się, po co ludzie to wklejają na swoje walle?

  • O ROZDZIELNOŚCI MAJĄTKOWEJ W KRÓTKICH SŁOWACH

    Wybór majątkowego ustroju małżeńskiego jest mega ważną decyzją w każdym małżeństwie. Oczywiście można się nad tym nie zastanawiać i brać, co daje ustawodawca „z automatu” – czyli wspólność majątkową.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438