Tło

JAK MOŻEMY POMÓC UKRAINIE?

JAK MOŻEMY POMÓC UKRAINIE?

Dzisiaj rano wszyscy zostaliśmy zdruzgotani niepokojącymi doniesieniami. Tuż za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Rosja ponownie napadła na Ukrainę z pogwałceniem wszelkich reguł prawa międzynarodowego. Jest nam tym bardziej przykro (użyliśmy chyba najdelikatniejszego słowa), że atak dotyczy nie tylko bezpośrednio naszych sąsiadów, ale i naszych kancelaryjnych współpracowników, klientów i bliskich znajomych.

Państwa zachodnie rozważają zastosowanie dolegliwych dla Rosji sankcji i sposoby, w jaki sposób udzielić wsparcia Ukrainie.

W JAKI SPOSÓB MY, OBYWATELE, MOŻEMY REALNIE POMÓC UKRAINIE?

Poszczególne organizacje humanitarne rozpoczęły w tym celu zbiórki. Poniżej lista potwierdzonych zbiórek:

1) PCK

„Polski Czerwony Krzyż na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje swoje działania do panujących warunków. Uruchamiamy zbiórkę środków finansowych na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wszystkie nasze akcje będą skoordynowane z działaniami Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża, który działa na miejscu zdarzenia.”

Wpłaty na rzecz PCK z przeznaczeniem pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060, z dopiskiem „UKRAINA”.

Szczegóły dotyczące działań Polskiego Czerwonego Krzyża w związku z inwazją na Ukrainę można znaleźć na stronie internetowej organizacji, pod adresem pck.pl/na-pomoc-ukrainie.

2) CARITAS

Caritas zdecydowało z góry o przekazaniu 100 tys. złotych na rzecz Ukrainy. Ponadto organizacja ogłosiła zbiórkę, pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”.

„Wojska rosyjskie wkraczające do Ukrainy, ostrzał przedszkoli, szkół i domów w Donbasie – takie doniesienia o eskalacji napięcia niosą konieczność natychmiastowej reakcji. Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas i ogłasza zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnienie podstawowej pomocy materialnej”

Polskie organizacje humanitarne przyjmują tradycyjne przelewy, korzystają także z wygodnych płatności online i internetowych platform do zbiórek

Specjalny formularz wpłaty dostępny jest na stronie caritas.pl. Można również dokonać bezpośredniego przelewu na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem „UKRAINA”.

3) POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ

Środki można wpłacić online za pomocą formularza dostępnego na stronie https://pcpm.org.pl/ukraina. Można również dokonać bezpośredniej wpłaty na rachunek o numerze 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001, z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

4) POLSKA AKCJA HUMANITARNA

Pomóc Ukrainie można także za pośrednictwem działań Polskiej Akcji Humanitarnej.

„W związku z wojną w Ukrainie apelujemy o pilne wsparcie! Będziemy zapewniać pomoc natychmiastową/bezpośrednią (żywność i inne formy wsparcia) dla ludzi, którzy muszą uciekać ze swoich domów. Nasze wsparcie obejmie osoby poszkodowane w wyniku konfliktu, włączając przemieszczające się wewnątrz kraju oraz uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorujemy potrzeby na miejscu. Będziemy Was informować o kolejnych działaniach.”

PAH odsyła darczyńców do zorganizowanej 1 lutego zbiórki na rzecz mieszkańców wschodniej Ukrainy. Można się jednak domyślać, że pieniądze trafią do potrzebujących na terenie całego kraju. Zbiórka organizowana jest na platformie siepomaga.pl.

5) FUNDACJA POMAGAM.PL

Zbiórka organizowana jest pod hasłem Solidarni z Ukrainą. W tym przypadku najprościej wybrać bezpieczne płatności online na stronie internetowej https://pomagam.pl/solidarnizukraina. Pieniądze z tej konkretnej zbiórki trafią do ukraińskich organizacji humanitarnych. Zdaniem fundacji, „osoby tam pracujące wiedzą najlepiej, jakiego wsparcia Ukraińcy potrzebują w tych trudnych chwilach”.

źródło: bezprawnik.pl

Tło

Inne artykuły

  • NAKAZ ZAPŁATY DOTYCZĄCY NIEOPŁACONEJ FAKTURY SPRZED 10 LAT! CO ROBIĆ?

    Co można zrobić z takim nakazem zapłaty za fakturę sprzed lat?

  • CZY NAZWANIE ADWOKATA PAPUGĄ GO OBRAŻA?

    - Monika, czy jeżeli ktoś mówi o Tobie, że jesteś papugą, to się za to obrażasz?

    - Raczej nie. Zawodowych prawników tytułuje się rozmaicie: adwokatami, prawnikami, mecenasami, Paniami / Panami, a nawet papugami.

  • CZY ROBIONY "NA ZAMÓWIENIE" PIERŚCIONEK MOŻNA ZWRÓCIĆ?

    Czy podczas składania zamówienia na personalizowaną biżuterię lub robiony na zamówienie mebel zastanawiałeś się „a co będzie, jeżeli mi się nie spodoba”?

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438