Tło

GDZIE KOŃCZY SIĘ WOLNOŚĆ?

GDZIE KOŃCZY SIĘ WOLNOŚĆ?

Regulacje dotyczące aborcji, które zostały wprowadzone za sprawą posłów PiS, Konfederacji oraz decyzji Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej zgotowały prawdziwe piekło dla kobiet potrzebujących opieki ginekologicznej.

Kolejnym przykładem tego jest sytuacja Pani Joanny, która przyjęła tabletkę poronną z powodu zagrożenia dla jej zdrowia. Kiedy jej stan pogorszył się i trafiła do szpitala, natychmiast pojawiła się tam grupa policjantów, którzy traktowali ją jak przestępcę. Była pod stałą obserwacją kilku funkcjonariuszy, a także zabrano jej laptop i telefon. Nawet w trakcie badania ginekologicznego policjanci wtargnęli do gabinetu. W wyniku tych działań naruszone zostały jej prawa jako człowieka i pacjentki, a policjanci, najdelikatniej rzecz ujmując, rażąco przekroczyli swoje uprawnienia. Pani Joanna została pozbawiona godności i prywatności, co tylko pogłębiło traumatyczną sytuację, z jaką już sama musiała się zmierzyć w związku z podjęciem decyzji o przerwaniu ciąży.

Tym bardziej jest to kuriozalne, że zgodnie z obowiązującym prawem, kobieta nie ponosi odpowiedzialności karnej za bezprawnie przerwanie swojej ciąży (natomiast lekarz lub osoba udzialająca pomocy już tak).

Warto przy całej tej sytuacji pamiętać, że wolność każdego z nas kończy się tam, gdzie zaczynają się ekstremalne poglądy i ideologie, które nie uwzględniają różnorodności i indywidualnych praw jednostki.

Tło

Inne artykuły

  • DZIECKO TEŻ CZŁOWIEK I SWOJE PRAWA MA!

    Ano ma, bo chronią je nie tylko akty prawne statuujące prawa i wolności człowieka, ale również specjalne konwencje i ustawy dedykowane właśnie prawom i wolnościom dzieci.

  • MANDAT OD STRAŻY MIEJSKIEJ ZA JAZDĘ HULAJNOGĄ ELEKTRYCZNĄ 40 KM/H. CZY TO W OGÓLE LEGALNE?

    Jeżeli jechałaś hulajnogą elektryczną po chodniku i do tego z prędkością ok 30 – 40 km/h, to rzeczywiście straż miejska mogła „wlepić” Ci mandat.

  • CZY MÓJ BYŁY MĄŻ MOŻE NIE ZAJMOWAĆ SIĘ DZIEĆMI SKORO REGULARNIE PŁACI ALIMENTY?

    Z pewnością sąd, orzekając o sprawowaniu przez Was opieki nad dziećmi i wymiarze alimentów, przewidział w jakim wymiarze czasowym były mąż powinien utrzymywać z dziećmi kontakt, a dodatkowo orzekł o wysokości należnych alimentów.

Tło

Napisz do nas

Potrzebujesz szybko i zdalnie skonsultować swój problem?
Skorzystaj z porady prawnej online za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Po wysłaniu zapytania dostaniesz w odpowiedzi zwrotnej informację z wyceną usługi prawnej.

*pola wymagane

Kancelaria Adwokacka Monika Cichocka

spotkania z Klientami odbywają się pod adresem: 
ul. Towarowa 35 lok. 50
(II piętro, wejście od ulicy Wolskiej),
00-869 Warszawa

NIP: 5272592879

nr konta: mBank:
88 1140 2004 0000 3302 7712 7438